دکنر اکبر جعفرنژاد در سال ۱۳۵۷ در گنبد کاووس استان گلستان متولد شدند.

  ایشان پس از اخذ مدرک علوم تغذیه از دانشگاه اهواز برای ادامه تحصیل در رشته بیوشیمی بالینی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا رهسپار دانشگاه تربیت مدرس تهران می شوند و پس از کسب تجربیات و افتخارات مختلف زیر نظر اساتیدی چون دکتر محمود دوستی و دکتر سیده زهرا بطحائی و ... برای شروع تدریس پرقدرت تر پا به عرصه ی دانشگاه می گذارند و تا سال 89 به سمت عضویت در هیئت علمی دانشگاه کاشان منصوب می گردند.

  همه ی صاحب نظران در زمینه ی کنکور به اتفاق ، عقیده دارند که مدرس کلاس های کنکور علاوه بر علم کافی و وافی در زمینه رشته مورد نظر خود باید فعالیت های گسترده ای در زمینه کنکور داشته باشد و آقای دکتر اکبر جعفرنژاد نیز در این زمینه رتبه اول صلاحیت در تدریس کنکور را با بیش از۱۵سال سابقه گردآوری سوالات کنکور با بهترین و کامل ترین پاسخ ها به خود اختصاص داده اند.

  دکتر اکبر جعفرنژاد هر ساله رتبه های برتر کنکور زیست شناسی و پزشکی را از آن خود می کنند و معدود کسانی پیدا می شوند که موفقیت در کنکور وزارت بهداشت و رتبه ی برتر خود را مدیون زحمات استاد نباشند.

  آقای دکتر اکبر جعفرنژاد در بسیاری از آموزشگاهها از جمله آموزشگاههای معین و انوار دانش مشغول به تدریس می باشند  علاوه بر این انتشارات کتابخانه فرهنگ مفتخر است که کتاب گنجینه سوالات طبقه بندی شده بیوشیمی شامل سوالات کنکور وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد و دکترای رشته بیوشیمی خود را با گردآوری پاسخهای مناسب و درست و کامل آقای دکتر اکبر جعفر نژاد به چاپ رسانیده است.